מערכת סולארית לבית פרטי
שאלות ותשובות על מערכת SolarEdge

כיצד פועלת המערכת הסולארית?

במערכת סולארית רגילה, הפאנלים הסולאריים קולטים את אנרגיית השמש ומייצרים באמצעותה חשמל בתצורת DC (חשמל בזרם ישיר). החשמל מוזן לממיר שהופך אותו לחשמל בתצורת AC (חשמל בזרם חילופין) בו אנו משתמשים בבית. החשמל נמכר לחברת חשמל וכן מזין את הבית לשימוש עצמי.

במערכת SolarEdge Home, בנוסף למערכת הסולארית קיימים רכיבים של אגירה וגיבוי אשר מאפשרים אגירה של האנרגיה העודפת ושימוש עתידי של האנרגיה אשר נאגרה בעת חירום או בשעת הצורך לפי בחירה.

על איזה גג ניתן להתקין מערכת סולארית?

המערכת ניתנת להתקנה על כל סוגי הגגות למעט גג אסבסט. המערכות הביתיות מתאימות לגגות החל מגודל של 60 מ"ר ומעלה

כמה זמן ייקח להתקין מערכת סולארית לבית פרטי?

 מרגע רכישת המערכת, התהליך אורך כ-2-4 חודשים וכולל בתוכו התנהלות מול חברת החשמל (הגשת אישורים, תיאום בדיקות וחתימת חוזה) ואת התקנת המערכת וחיבורה לרשת החשמל.

האם המערכת פולטת קרינה?

מערכת סולארית הינה מוצר בטוח לשימוש, קרינה ממערכת סולארית אינה מסוכנת ואין בינה לבין מוצרי חשמל בהספק דומה (לדוגמה – מזגן) כל הבדל. לראיה, ברחבי העולם (וגם בארץ) מותקנות אלפי מערכות סולאריות על גבי בתי חולים, תחנות דלק ועוד.
ניתן לקרוא הסבר מעמיק ואת הצהרת היצרן שלנו לעמידה בתקנים עולמיים לקרינה אלקטרו-מגנטית, בלינק הבא

מה אורך חיי המערכת?

אורך החיים של מערכת שתוכננה והותקנה היטב יכול להגיע ל-30 שנה ויותר. מכיוון שאין במערכת חלקים נעים או נוזליים, רמת הבלאי שלה נמוכה מאוד. כמובן שיש צורך לשמור על תחזוקה שוטפת בהתאם להמלצת המתקין.

כמה זמן לוקח להחזיר את ההשקעה הכספית במערכת?

החזר השקעה ממוצע נע בין 7-10 שנים. החזר ההשקעה מושפע בין היתר ממחירי האסדרה, התעריפים של רשות החשמל, הצללות בגג ותנאי מזג אוויר.

האם המערכת הסולארית פטורה ממס?

המדינה פוטרת ממס מערכות ביתיות המייצרות עד סכום של 24,000 ₪ בשנה (מכירה לחברת חשמל), ופוטרת את בעלי המערכת מלפתוח תיק במס הכנסה או מע”מ.

האם המערכת הסולארית מכוסה ע"י ביטוח הבית?

ביטוח ביתי אינו מכסה את המערכת הסולארית כברירת מחדל. במקרה בו אתה מעוניין לבטח את המערכת, ישנן מגוון חברות ביטוח שמציעות כיסוי ביטוחי למערכות סולאריות, במסגרת הביטוח המשלים.

יש לי אפשרות לאגור חשמל?

המודל הבסיסי הינו מודל בו השימוש הביתי מקוזז אל מול סך ייצור האנרגיה ונמכר לחברת החשמל בתעריף קבוע ומעוגן בחוזה למשך 25 שנים. אפשרות נוספת היא לאגור את עודפי ייצור האנרגיה באמצעות פתרון SolarEdge Home, הכולל סוללת אגירה וממשק גיבוי חכם שיאפשרו לכם לצרוך את החשמל בזמני חירום וגם בעת הפסקת חשמל.

האם בזמן הפסקת חשמל המערכת ממשיכה לעבוד?

ע"פ תקנות חברת החשמל, מסיבות בטיחותיות, במקרה של הפסקת חשמל הממיר נכבה אוטומטית עד לחזרת החשמל. יחד עם זאת, כיום אנו מציעים את הפתרון SolarEdge Home הכולל סוללת אגירה וממשק גיבוי הנכנס לפעולה באופן אוטומטי בעת נפילת רשת החשמל, להבטחת הרציפות האנרגטית של משק הבית.

מה קורה בשעות שאין בהן שמש?

בשעות הלילה ובימים ללא מספיק אור שמש, החשמל מגיע כרגיל מרשת החשמל הארצית. במידה ותרכשו את פתרון SolarEdge Home הכולל גם סוללת אגירה, תוכלו להשתמש באנרגיה שנאגרה בסוללה לצריכה עצמית של משק הבית גם כאשר אין שמש והמערכת לא מפיקה אנרגיה.

האם יש לי דרך לעקוב אחר תפוקת החשמל שהמערכת מייצרת?

בוודאי! באמצעות פלטפורמת הניטור המיוחדת שלנו mySolarEdge תוכלו לעקוב מכל מקום ובכל בזמן אחר ביצועי המערכת ורמת התפוקה של כל פאנל בנפרד.